Haberler

Yeni tasarım VosVos

Volkswagen firması yakın zaman önce yeni model beetle üretimini durdurmaya karar vermişti. Bu karar her ne kadar klasik VosVos sevenler tarafından çok önemsenmese de bu otomobillere gönül bağı olan ama teknolojiden de uzaklaşamayanları bi hayli üzdü.

Beetle üretimi bitti, fakat bu Alman merkezli bir şirket olan Memminger kendi yüksek performanslı varyantını yaratmasını engellemedi.

Memminger’in kurucusu olan Georg Memming, 1992’de klasik VosVos restore etmeye başladı.

Son üretilen Beetle modellerin aksine, Roadster 2.7’nin motoru otomobilin ortasına oturtulmuş ve beş vitesli bir manuel şanzımana bağlıdır. Şirket, aracın tüm özelliklerinden vazgeçmiyor, ancak aracın en az 124 km / saat hıza ulaşabilmesi gerektiğine inanmaktadır.

Yükseltilmiş bir motora ek olarak, araç ayrıca klasik Porsche 911, güçlendirilmiş süspansiyon, hafif 18 inç alaşım jantlar ve geniş lastikler ve disk frenler eklenmiştir. Ayrıca araç sadece 800 kg ağırlığında tasarlanmıştır.

Orijinal klasik VosVos modelden uzaklaşmak istemeyen şirket, araç içerisinde bir multimedya sistemi yapmamış, sadece basit bir takometre, hız göstergesi, bir sıcaklık göstergesi, bir yağ basınç göstergesi ve bir analog saat eklemiştir.

Toplu üretim için ilginin de yüksek olması gerektiğini belirten şirket, henüz bu model için net fiyat açıklamadı, ancak şirket restorasyonları için beş basamaklı rakam talep ediyor.

Show More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close