Haberler

sarı VosVos’lu kitapçı

VosVos’u seyyar kütüphaneye çevirdi

28 yaşındaki edebiyat öğretmeni Vural Yılmaz, seyyar bir kütüphane kurabilmek için önce bir VosVos aldı ardından da kitaplığından seçtiği kitaplarla yola koyuldu. Yılmaz’ın en büyük hayali ise sarı VosVos’uyla vatandaşlara sokaklarda kitap okuma imkanı sağlamak.

vosvos-u-seyyar-kutuphaneye-cevirdi-5860685

Karadeniz Teknik Üniversitesinden 2009 yılında mezun olan, İstanbul ve Ordu’da özel okullarda öğretmenlik yapan Vural Yılmaz, geçtiğimiz dönem askerliğini yapmak için öğretmenlik mesleğine ara vermek zorunda kaldı. askerlik dönüşü okulların tatil olmasını fırsat bilip yıllardır hayalini kurduğu seyyar kütüphane için vakit kaybetmeden harekete geçen Yılmaz öncelikle sarı bir VosVos satın aldı ve ilk önce kendi kütüphanesinde ki Kitapları ayırarak işe başladı.

12801161_196471344066955_4971754467338985366_n

Sarı VosVosuyla yola çıkan Yılmaz, Çengelköy’de bulunan Hacı Ömer Efendi Cami yanına tezgah açarak insanları okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla kitaplarını satmaya başladı.Vural Yılmaz, eskileri satarak yeni kitaplar almanın yanı sıra asıl amacının farkındalık kazandırmak İstanbul’un sokaklarında kurduğu kitap arşivi ile insanlara parklarda şehir merkezlerinde okuma imkanı ortamı sağlamak, destek bulabilirse Türkiye’yi dolaşmak olduğunu söyledi. Kitaplar hakkında İstiklal marşının ilk kıtasındaki gibi okurlara seslenen Yılmaz, “Korkma, al kitabını otur yanıma, varsın bir saatte sensiz dönsün dünya” derken çocuklara masal ve hikaye kitapları dağıtmak istediğini belirtti.

Kaynak: IHA

Show More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close