Haberler

Lennon VosVos

İngiliz ‘The Beatles’ 1969 yılında piyasaya sürdükleri ‘Abbey Road’ albüm kapağında dikkat çeken VosVos detayı tüm Dünya tarafından bilinen ve ilgi gören bir fotoğraf haline gelmiştir.

Sizlere bu olayın kısa bir anısını anlatalım istedik..

1969 senesinde The Beatles grubu albüm kapağı fotoğrafı için Abbey Road’u seçer. Sabahın erken saatlerinde mekan ayarlanır fakat kendiliğinden gelişen bir olayla fotoğrafın çekileceği konumda bir beyaz VosVos belirir.

1968 model bu VosVos sahibi tarafından oraya park edilmiştir ve kimse sahibi ile kontak kuramamıştır. Çekimlere bu VosVos arka planıyla devam etmeye karar verirler.

8 Ağustos 1969 tarihindeki çekimde o ünlü kare ölümsüzleşmiştir.

1986 senesinde Hertfordshire’da müzik aleti mağazası sahibi olan Peter Gent, bir otomobil galerisi önünde araçlara göz atarken bu ünlü VosVosu hemen tanır. Aracı satan kişinin VosVosun ününden haberi olmadığını fark eder ve onu hemen satın alır.

Daha sonraları ise bu John Lennon ile özleşmiş olan beyaz VosVos 1999 senesinde Volkswagen firması tarafından satın alınarak Wolfsburg’taki müzeye kaldırılır. Günümüzde halen Volkswagen’in Wolfsburg müzesinde sergilenmektedir.

Show More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close