Haberler

Kepez Belediyesinin Pembe VosVosu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, nostaljik araç koleksiyonunun yeni üyesi, pembe vosvos oldu. Kepez Belediyesi, ülke belleğinde iz bırakan Otomobilleri, ’nostaljik araç koleksiyonu’ çalışmasıyla Antalyalılarla buluşturmaya devam ediyor. Anadol, Murat 124, FIAT 131 ve Devrim gibi otomobillerin bulunduğu koleksiyonda, 1964 model Volkswagen-Kaplumbağa da yerini aldı.
DOKUMA PARK’TA SERGİLENİYOR
Avrupa’da böcek, Türkiye’de vosvos, tosbağa ya da kaplumbağa denilen ve özgürlüğün sembolü kabul edin ’nostaljik araç koleksiyonu’nun yeni üyesi, pembe rengi ile dikkat çekiyor. Pembe vosvos, ilk olarak Kepez Belediye binası bahçesinde sergilendi. Kaplumbağa’nın ilk misafirleri de çocuklar oldu. Antalyalılar pembe vosvosu Dokuma Park’taki sergi alanında görebilecekler.

fft256_mf13472132
“SERGİLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Pembe vosvosun, nostaljik araç koleksiyonunun en renkli otomobili olduğunu söyleyen Tütüncü, “Meclis Üyemiz İsmail Avşar’ın bağışladığı 1964 model hurda vosvosu, belediyemizin atölyelerinde şirin bir pembe vosvos haline getirdik. Şehir hayatının yakın geçmişinde yer edinmiş, insanların zihinlerinde zaman içerisinde çeşitli hatıralar bırakmış otomobilleri, orijinallerine uygun şekilde restore ederek ya da reprodüksiyonlarını yaparak Kepez’in belli noktalarında sergilemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

fft256_mf13472138
KOLEKSİYONDAKİ ARAÇLAR
Kepez Belediyesi Nostaljik Araç Koleksiyonu’nda, Murat 124 (1976), Anadol (1975), FIAT 131 (1977), Mercedes Otobüs 352 (1979), çiçek Abbas filmindeki minibüs, ilk yerli otomobil Devrim ve Taksim Tünel’in bir vagonu bulunuyor.

Kaynak: IHA

 

Show More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close